درحال بررسی ...
11 آذر 1395

بازار داغ خودروهای دست دوم در ژاپن

بازار داغ خودروهای دست دوم ژاپنی

شرکت USS یک شرکت مادر فروش اتومبیل های دست دوم در ژاپن است و شرکت های کوچکتر معمولاً اتومبیل ها را از این شرکت می خرند و در شعبه های خودشان می فروشند. روش فروش در USS به سبک حراج است و هرکه قیمت بالاتری ارائه دهد، صاحب ماشین است. خریداران پیش از شروع حراج، در پارکینگ گسترده ای اتومبیل ها را می بینند و شماره هر کدام که قصد خرید دارند را یادداشت می کنند.
محوطه داخلی شرکت فروش حراجی خودرو های دست دوم (USS)

محوطه داخلی شرکت فروش حراجی خودرو های دست دوم (USS)


حراج در یک سالن با ظرفیت ۱۳۵۰ صندلی و از طریق تصویر صورت می گیرد. با نشان دادن عکس و شماره هر خودرو روی مانیتور، آن ماشین به حراج گذاشته شده و همه در قیمت گذاری شرکت می کنند. با هر بار فشار دادن یک دکمه، قیمت را ۵۰۰۰ ین بالا می برند.

حراج هر اتومبیل هم تنها ۱۵ ثانیه طول می کشد. در یک لحظه، چندین اتومبیل با هم به حراج گذاشته می شوند و خریدار باید در آنِ واحد قیمت چند اتومبیل را روی مانیتور کنترل کند.

حراج هفته ای یکبار برگزار و هر بار ۱۰هزار اتومبیل به قیمت کل ۵۴ میلیون دلار خرید و فروش می شود. افراد معمولی نمی توانند در محل حضور داشته باشند، ولی با پرداخت مبلغی می توانند عضو سایت این شرکت شده و به صورت مجازی در حراج شرکت کنند.
سالن حراج شرکت مادر فروش خودرو های دست دوم با ظرفیت 1350 شرکت کننده (USS)

سالن حراج شرکت مادر فروش خودرو های دست دوم با ظرفیت 1350 شرکت کننده (USS)


تنها کسانی می توانند در این حراج شرکت کنند که شرکت اتومبیل فروشی دارند. بر اساس قانون ژاپن، فروشنده ماشین دست دوم بصورت کتبی باید دفعات خرابی، نوع خرابی، دفعات تصادف و محل تصادف را قید کند. پیش از شروع حراج، خریداران این نکات را چک می کنند.

یکی از مصرف های بالای ماشین های دست دوم در ژاپن، صادرات است؛ شرکتهای فروش خودرو در ژاپن، ماشین های دست دوم را به آفریقا، آمریکای_جنوبی و آسیای مرکزی صادر می کنند و سود خیلی خوبی هم می برند. خودروهای دست دوم در داخل ژاپن هم بازار خوبی دارد؛ خودروهای دست دوم تا زمانی که معاینه سالانه اش را بگذراند، قانونی برای از دور خارج کردن آن وجود ندارد.

نظرات

      درحال بررسی ...

    نظر شما

    ثبت نظر