درحال بررسی ...

خودرو «دنا» چند می‌ارزد؟

قیمت دنا این روزها به سوژه اصلی رسانه ها در حوزه خودرو تبدیل شده است. کار به جایی رسیده که شرکت تولیدکننده این خودرو تهدید به توقف تولید این خودرو کرده است. برای اطلاع از بالا یا پایین بودن قیمت این خودرو مشخصات آن را با محصولات هم سطح حاضر در بازار ایران بررسی کرده ایم.

هفته گذشته چالش ایران خودرو با شورای رقابت برای تعیین قیمت دنا آغاز شد. شورای رقابت قیمت دنا را 41 میلیون و 900 هزار تومان تعیین کرد، در حالی که نظر ایران خودرو 48 میلیون تومان است. ایران خودرویی ها معتقدند قیمت تمام شده این خودرو برای آنان 46 میلیون تومان است و به همین دلیل تهدید به توقف تولید این خودرو در صورت عدم اصلاح قیمت آن کرده اند.

آنان ضمن کنایه به عملکرد شورای رقابت درخصوص تفاوت قائل شدن بین محصولات چینی و ایرانی معتقدند که با این شیوه قیمت گذاری، محصولات ایرانی قابلیت رقابت با چینی ها را نخواهند داشت.
در این زمینه معاون فروش و بازاریابی ایران خودرو اظهار کرده که "شورای رقابت قیمت خودروهای چینی هم کلاس دنا را 48 میلیون تومان به بالا تعیین کرده . مگر خون چشم بادامی ها از ما رنگین تر است؟"

به گفته عبدالله بابایی، خودروهای چری، لیفان، جک و گریت وال از جمله رقبای دنا در بازار هستند.
به همین منظور در جدول زیر عملکرد کیفی و فنی دنا با محصولات هم کلاس خود در بازار ایران از جمله VOLEEX C30، MVM 530، LIFAN 620، JAC J5 و JEELY EC7 مقایسه و در نهایت قیمت این خودروها هم آورده شده تا بتوان تحلیل درست تری از این موضوع داشت

 

متاسفانه صنعت خودروی ما حالت انحصاری داره و با دنیا رقابت ندارد. به همین دلیل، هم کیفیت محصولات در سطح استانداردهای جهانی نیست و هم قیمت ها نامعقول و بالاست. معادله حجم موتور و قدرت موتور به تنهایی کافی است تا به فن آوری عقب مانده دنا پی ببریم! البته کاری هم نمی شود کرد. همین که رنگ و لعاب و ظاهر خودروهای تکراری ایران تغییر می کند یک عده برای ثبت نام خرید صف می کشند در حالی که در هیچ جای دنیا ثبت نام و پیش فروش معنا ندارد و بلکه شرکت ها التماس می کنند که محصول ما را بخرید چون در آن جا رقابت واقعی وجود دارد.

↓ پاسخ دادن
تاییدیه:سلام ببخشید قیمت خود رو های چینی تو بازار خیلی بیشتر از اینی هست که شما زدين خودرو جک را با دنا تو یه روز قیمت کردم جک 61 میلیون دنا 49 ّ. با احترام به نظر دوستان از خودرو دنا خیلی خوشم اومد

↓ پاسخ دادن
تاییدیه:شما درست می فرمایید، ولی این مطلب برای تاریخ 27 آذر 1393 است. که در پایین پست درج شده است

تاییدیه:کل سیستم جی پی اس و دوربین عقب تصویری و مالتی مدیا و کروز روی هم با دو میلیون قابل نصبه! همچین تحفه ای هم نیست که آپشن برتری باشه...

↓ پاسخ دادن
تاییدیه:عزیز من ایرانخودرویی ها مسخره کردن ما رو یه سانروف برقی که اکثر چینی ها دارنش به همه اون موارد میارزه و کسی نیست که ندونه کیفیت ساخت در ایران افسانه ای بیش نیست!

تاییدیه:با دو میلیون پفک هم بهت نمیدن

تاییدیه:


« قبلی 1 بعدی »
  درحال بررسی ...

نظرات شما

• نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
• لطفاً از نوشتن بصورت پینگلیش، اجتناب نمایید.
• نظرات حاوی توهین، عبارات غیر اخلاقی، سیاسی و مطالب غیر مرتبط پذیرفته نمی شوند.

لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل را بصورت صحیح وارد کنید
آدرس وب سایت اشتباه است
لطفا نظرتان را بنویسید